EKSPOZĪCIJAS


"Gliemeži un gliemenes"
Ekspozīcijā izvietotas gan Latvijas mežos un ūdeņos, gan pasaules jūrās un tropu lietus mežos mītošo gliemju gliemežnīcas, kas ir īsti dabas arhitektūras meistardarbi.


"Fluorescentie minerāli"Viena no lielākajām fluorescento minerālu kolekcijām Eiropā.
Brīnumainais dabas fenomens – minerālu fluorescence pārsteidz ikvienu, kas to ierauga. Dienas gaismā tie izskatās kā parasti pelēcīgi, dzeltenīgi vai brūngani akmeņi, taču neredzamajos ultravioletajos staros iemirdzas visās varavīksnes krāsās.
Ekspozīcijā apskatāmi minerāli no Amerikas, Kanādas, Meksikas, Rumānijas, Francijas, Latvijas un citām pasaules valstīm.
Muzejā vērojams pasaules mēroga jaunums – fluorescentā māksla, kurā apvienojas vides filozofija un fenomenālā dabas parādība, radot neaizmirstamus mākslas darbus."Ahāti – dabas varenības spogulis"Ahāti - minerāli, kuros daba izveidojusi vienreizējus un neatkārtojamus ornamentus, figūras un attēlus, kuros pārsteidzošā veidā varam saskatīt līdzību ar tēliem mūsu ikdienas dzīvē. Ekspozīcijā apskatāmi unikāli ahātu paraugi no dažādām pasaules vietām. 

"Mūsu zeme"
Ekspozīcija sniedz informāciju par mūsu planētu, tās attīstību un vispārējiem ģeoloģiskiem un ekoloģiskiem procesiem."Mazo radību tālie ceļojumi"

Iespējams apskatīt un iegūt informāciju par dzīvniekiem, kas veic tuvākus un tālākus ceļojumus plašajā pasaulē, kā arī uzzināt par to paradumiem un viltībām, kas palīdz izturēt garos, nogurdinošos ceļojumus no vienas pasaules malas uz otru.


"Ieži un minerāli"
Iežu un minerālu paraugi no Latvijas, kā arī krāšņa dārgakmeņu un pusdārgakmeņu paraugu kolekcija no daudzām pasaules valstīm
Muzejā iespējams aplūkot Latvijā atrastos brekčiju jašmas paraugus
"Kukaiņi"


Kukaiņi  no Latvijas un citām valstīm izceļas ar krāsu un rakstu bagātību.
"Aktīvās darbnīcas"


Daba stereomikroskopā – palūkojoties uz parastām lietām ar neparastām acīm, atklājas dabas izsmalcinātība un precizitāte


Skārienjūtīgais „Vides ekrāns”  – iespēja uzzināt ko jaunu ar prāta un izziņas spēļu palīdzību


Skanīgās putnu balsis – iespēja klausīties dažādu putnu balsis, kas pārsteidz ar toņu bagātību


Vides modelēšana (vides interpretāciju pasākumu ietvaros)